Srelle

Srelle

Ruční výroba

Srelle vyrábí exkluzivnÍ kusy ikonického nábytku, které Pierre Jeanneret navrhl pro nové hlavní město Indie - Chandigarh. "Naše kolekce je založená na týkovém a ratanovém designu z počátku 50. let." Pokud hledáte kvalitní zpracování známých Pierre židlí Srelle jsou tou pravou volbou pro vás. 

Židle jsou vyráběné ze stejného týkového dřeva zw Severní Indie, které pro své produkty používal designér proslulých židlí Pierre Jeanneret. 

NAKUPOVAT ZNAČKU: SRELLE

O nábytku Chandigarh:  

V padesátých letech minulého století (mid-century) se indická vláda rozhodla postavit nové hlavní město, které mělo nést název Chandigarh. Kromě Le Corbusiera byl také Pierre Jeanneret pověřen architektonickými projekty a odpovědností za návrh plánů pro kusy nábytku, které měly být vytvořené pro vládní a veřejné budovy.  

Pierre Jeanneret předal tyto plány tesařským studiím v celém regionu Paňdžáb a každý pak zahájil výrobu těchto kusů nábytku podle specifikací projektu. Produkční požadavky se lišily v závislosti na projektu, což vedlo k tomu, že z každého návrhu byly vytvořeny různé verze.

OFFICE CHAIR 

Technicky dodnes neexistuje oficiální popis, co je a co není originální kus nábytku „Chandigarh“ nebo „Pierre Jeanneret“ nábytku, jelikož nikdy nebyla žádné společnosti udělena výrobní licence. Mnoho lidí považuje za originály kusy které vznikly v časovém období 1940-60 - tedy vintage.

Toto tvrzení však není úplně pravdou, jelikož mnoho studií vyráběla pro město Chandigarh až do 80. let 20. století a některá z nich tyto kusy nábytku vyrábějí dodnes.

LIBRARY CHAIR

Pokud by byl tedy kus vyroben v letech 1950 až 1980, označili bychom ho za vintage. Jelikož v tomto období tesařská studia vyráběla přímo pro město Chandigarh.

Tyto kusy se však jeden od druhého výrazně liší. Například STUDENT židle, které byly vyrobeny na počátku 50. let, byly vyrobeny z přírodní třtiny, zatímco většina modelů, které byly vyrobeny po 60. letech, byla vyrobena z umělého Ratanu kvůli trvanlivosti.

Designy se také podstatně lišily v závislosti na specifikacích objednávky a žádný kus neměl konkrétní název.

Písemná značení: U některých historických kousků bude na dřevěném rámu vyznačeno písemné značení. Toto bylo původně prováděno tesařským studiem, aby označilo místo určení kusu.

KANGAROO CHAIR

Značka Srelle se stala jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů bezkonkurenčně vyrobených Pierre Jeanneret židlí na trhu. Využívají stejné materiály a jsou vyrobeny v Severní Indii stejně tak, jako vintage kusy.

Objevte nesmrtelný design těchto židlí v jeho nejčistší podobě a vytvořte si svůj snový mid-century modern domov, který disponuje harmonií a funkčností.