Taschen je vydavatelství knih o umění, který v roce 1980 založil Benedikt Taschen v německém městě Kolín nad Rýnem. Od ledna 2017 je Taschen společně řízen Benediktem a jeho nejstarší dcerou Marlene Taschen.
Taschen je jedno z nejprestižnějších nakladatelství, které prodává své výtisky po celém světě. Ať už se zajímáte o moderní umění, architekturu, slavné osobnosti u Taschen vždy najdete to své. Jejich kvalitní a prestižní výtisky.
Pokud hledáte krásnou a originální knihu do sbírky nebo bezkonkurenční knižní zážitek, TASCHEN je tím pravým pro Vás. Počátky německé firmy TASCHEN demokratizovaly svět vážného umění. Jejich prestižní vydání knih o umění dosáhly ohromného úspěchu a do dnes se tak TASCHEN stal exkluzivním vydavatelstvím s ohromným jménem!

BABY SUMO HELMUT NEWTON

Udržitelnost

Partnerství společnosti TASCHEN s Instituto Terra je základem jejího systému uhlíkových kompenzací. Podle protokolu o skleníkových plynech vyprodukuje TASCHEN 13 000 tun oxidu uhličitého ročně. Odborníci mezitím odhadují, že stromy vysázené Instituto Terra dosud pohltily přibližně 108 000 tun plynu. Investice společnosti TASCHEN do organizace umožňuje vydavatelství neutralizovat vlastní uhlíkovou stopu nákupem „uhlíkových kreditů“ v podobě nových stromků Instituto Terra a podporou úsilí o opětovné zalesňování. 

"Jsme hrdí na čas a úsilí, které jsme vložili do každé z našich knih, abychom zajistili, že jsou nadčasovým zdrojem potěšení a učení."


Dusty Deco
Tekna
Cappelen Dimyr