Srelle

Srelle


Srelle vyrábí exkluzivní ručně vyráběné kusy nábytku, které jako první vytvořil pro  Chandigarh Pierre Jeanneret. "Naše kolekce se skládá z teakového a ratanového designu z počátku 50. let." Pokud hledáte kvalitní zpracování známých Pierre židlí Srelle jsou tou pravou volbou pro vás. 

Židle jsou vyráběné ze stejného týkového dřeva z Severní Indie, které pro své produkty používal i sám designér proslulých židlí Pierre Jeanneret. 

NAKUPOVAT ZNAČKU: SRELLE

O nábytku Chandigarh:  

V padesátých letech minulého století (mid-century) se indická vláda rozhodla postavit nové hlavní město, které mělo nést název Chandigarh. Kromě Le Corbusiera byl také Pierre Jeanneret pověřen architektonickými projekty a odpovědností za návrh plánů pro kusy nábytku, které měly být vytvořené pro vládní a veřejné budovy.  

Pierre Jeanneret předal tyto plány tesařským studiím v celém regionu Paňdžáb a každý pak zahájil výrobu těchto kusů nábytku podle specifikací projektu.  Produkční požadavky by se lišily v závislosti na projektech, což vedlo k tomu, že z každého plánu byly vytvořeny různé verze.

OFFICE CHAIR 

Technicky neexistuje oficiální popis, co je originální kus nábytku „Chandigarh“ nebo „Pierre Jeanneret“ nábytku, jelikož nikdy nebyla žádné společnosti udělena výrobní licence. Mnoho lidí považuje za originální kus právě ten vyrobený v časovém období 1940-60, tedy vintage.

Toto tvrzení však není úplně pravdou, jelikož mnoho studií vyráběla pro město Chandigarh až do 80. let 20. století a některá z nich tyto kusy nábytku vyrábějí dodnes.

LIBRARY CHAIR

Pokud by byl tedy kus vyroben v letech 1950 až 1980, označili bychom ho za vintage. Jelikož v tomto období tesařská studia vyráběla přímo pro město Chandigarh.

Tyto kusy se však výrazně liší. Například studentské židle, které byly vyrobeny na počátku 50. let, byly vyrobeny z přírodní třtiny, zatímco většina modelů, které byly vyrobeny po 60. letech, byla vyrobena z plastu kvůli trvanlivosti.

Designy se také podstatně lišily v závislosti na specifikacích objednávky a žádný kus neměl konkrétní název. Písemná značení: U některých historických kousků bude na dřevěném rámu vyznačeno písemné značení. To bylo původně provedeno tesařským studiem, aby označilo místo určení kusu.

KANGAROO CHAIR

Značka Srelle se stala jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů bezkonkurenčně vyrobených Pierre Jeanneret židlí na trhu. Využívají stejné materiály a jsou vyrobeny v Severní Indii stejně tak, jako vintage kusy. Objevte nesmrtelný design těchto židlí v jeho nejčistší podobě a vytvořte si svůj snový mid-century modern domov, který disponuje harmonií a funkcionalismem.  


Tekna
Cappelen Dimyr
Santa & Cole