raawii, kubistické vázy, kubistické mísy, kubistické džbány, skandinávský design, severský design, minimalistický design, luxusní interiéry, doplňky do domácnosti

raawii

O FIRMĚ

Kodaňská firma raawii vytváří design, který v lidech zanechává silné pocity a radost. “Naše výrobky jsou univerzální a rafinované. Přidávají hodnotu a sentiment každému prostoru, který si vyberete” říká Bo Raahauge (jeden ze zakladatelů této společnosti). Raawii žije a pracuje podle tří základních pravidel: výrobky se smyslem pro harmonické proporce, prostor pro spolupráce s novými tvářemi designu a výroba s respektem k lidem a společnosti. Raawii bylo založeno v roce 2017, s jedním cílem a to aby přivedli na interiérovou scénu rafinovaný a nadčasový design, který jen tak někde neuvidíte.

Firma založená Bo Raahaugem a Nicholaiem Wiig-Hansenem spolupracovala již s mnoha designéry ke kterým patří např.: Michael Kvium, Nicholai Wiig-Hansen, Panter & Tourron a Alev Ebuzziya Siesbye.
Nicholai Wiig Hansen
Dánský designér Nicholai Wiig Hansen si otevřel vlastní studio, když mu bylo 26 let. Navrhl nábytek pro společnosti jako IKEA a Normann Copenhagen. Když Wiig Hansen navhuje, vciťuje se do pocitů své cílové skupiny. Proporce jsou pro něj nesmírně důležité a nepřidává žádné detaily, pokud neslouží určitému účelu

 

 

Michael Kvium

Podle dánského umělce Michaela Kvia krása klame aby před divákem zakryla civilizační trauma - snaží se publikum povzbudit ideologickými a normalizačními představami společnosti. Umělci, říká Kvium, lze rozdělit do dvou skupin, na ty, kteří odhalují a ti, kteří skrývají. “Raději bych byl první typ” říká Kvium.

 

Nakupujte zde