Nordic Knots

Nordic Knots

Společnost Nordic Knots byla založena na skandinávské tradici funkčního designu s minimalistickou estetikou. "Myslíme si, že by mělo být jednoduché vybrat koberec, protože to je základ krásné místnosti. Proto vyrábíme koberce v nadčasových severských vzorech z vysoce kvalitních materiálů."
Vzory koberců jsou kombinací starého a nového s minimalistickými geometrickými tvary, které vytvářejí harmonii s jeho okolím. Barvy jsou čerpány ze severského světla a krajiny. Bledá a hluboká modrá, růžová, žlutá a spálená červená jsou barvy inspirované nádhernými odstíny fasád stockholmské architektury 20. století.
Všechny koberce jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, jako je novozélandská vlna a recyklovaný PET. Koberce jsou navrženy v ateliéru ve Stockholmu a jsou ručně vyráběny vysoce kvalifikovanými a zkušenými tkalci certifikovanými GoodWeave ™ v indickém Bhadohi.
Nordic Knots je hrdým partnerem GoodWeave ™ a zajišťuje, že jejich koberce jsou vyráběny dospělými řemeslníky, ne dětmi. GoodWeave ™ končí s dětskou prací a nabízí vzdělávací příležitosti dětem v komunitách tkajících koberce po celém světě. Více informací na GoodWeave.org