Georg Jensen

Georg Jensen

Filozofie značky

Značka Georg Jensen s více než 100 letou historií představuje kvalitní řemeslné zpracování a nadčasový estetický design. Vyrábí širokou škálu ručně vyráběných, stříbrných a ocelových produktů

Filozofií samotného Georg Jensen bylo vytvořit vzory, které mají perfektní balanc mezi funkčností a estetikou. Jeho řemeslné schopnosti a umělecký talent v kombinaci s jeho trvalou schopností identifikovat a podporovat designový talent byly základem, na kterém v roce 1904 postavil v Kodani Georg Jensen svojí značku.

Styl Georg Jensen přijal secesní linie, ale vtiskl jim výraznou energii, která rezonuje dodnes. Klidné a plynulé formy jsou obohaceny nádherně tvarovaným dekorem. Naším nejdůležitějším úkolem je využít myšlenky a principy samotného mistra a převést je do současného designu.

Ikona designu

Džbán z nerezové oceli, kterou v roce 1952 navrhl Henning Koppel pro legendárního dánského stříbrníka Georga Jensena připomínal tvar tlusté kachny. V následnosti na to se stala populární pod názvem „těhotná kachna“ a brzy byla považována za absolutní designovou klasiku.